سبک زندگی

اصول نگهداری لباس های پشمی

هر لباسی برای شستشو نکات و دستوراتی مخصوص خود دارد، بنابراین نه تنها در مورد لباس‌های پشمی که برای هر نوع پوششی، قبل از هرچیز برای شستشو به برچسب یا اتیکت آن توجه کنید. به طور معمول روی برچسب هر لباس نکاتی مختصر و مفید در مورد شستشو و اتوی لباس آمده است.

‌ شستشوی لباس‌های پشمی لطیف

هرگز آنها را با ماشین لباسشویی نشویید. همچنین برای شستن این نوع لباس‌ها از آب گرم هم استفاده نکنید. بهترین راه برای شستشوی این لباس‌ها، استفاده از آب ولرم و شستن با دست است. پس از شستن نیز از پهن کردن این لباس‌ها روی بند یا رخت آویز یا روی شوفاژ و بخاری خودداری کنید. با این کار لباس گشاد شده و زیبایی خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل بهتر است برای خشک کردن این لباس‌ها، آنها را روی سطح صافی قرار دهید تا خشک شود.

لباس‌های پشمی ضخیم خود را می‌توانید در لباسشویی بشوئید به شرط این‌که هرگز از آب گرم استفاده نکنید و ماشین لباسشویی خود را روی درجه‌ای بگذارید که زمان شستشوی آن کم باشد. در ضمن سعی کنید از خشک کن لباسشویی هم استفاده نشود. برای خشک کردن این نوع لباس‌ها هم می‌توانید آن را به چوب لباسی آویزان کنید تا خشک شود. اما این نکته را فراموش نکنید که هرگز لباس‌های پشمی را روی بند رخت آویزان نکنید.

اتوی لباس‌های پشمی

اگر لباس‌های پشمی را مرتب و منظم در سطحی صاف پهن کرده و خشک کنید احتیاجی به اتو ندارد. ولی اگر می‌خواهید یا احساس می‌کنید لازم است آنها را اتو کنید، حتما با درجه کم و غیر مستقیم این کار را انجام دهید. به این معنی که پارچه‌ای روی لباس خود انداخته و از روی آن اتو کنید. همچنین برای از بین بردن چروک لباس‌های پشمی خود می‌توانید آنها را در بخار حمام آویزان کنید تا صاف و مرتب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *