آیا شما نام‌های برندهای معروف مد را درست تلفظ می‌کنید؟

تلفظ صحیح نام برندهای معروف مد

در ادامه شما با تعدادی از برندهای شناخته شده مد که تلفظ نام آن‌ها ساده نیست آشنا خواهید شد و خواهید دید که نام آن‌ها چطور تلفظ می‌شود.

HERMES: air-MEHZ طبق اصول و قواعد زبان فرانسه H در اول کلمات تلفظ نمی‌شود پس نام درست برند هرمس در واقع “ارمز” است اگرچه بیشتر با نام اشتباه آن شناخته شده است.   HERVE LEGER: air-VAY leh-ZJAY تلفظ صحیح نام این برند فرانسوی “ار وی له ژه” است.   ISSEY MIYAKE: ees-sey mee-yah-kay نام این برند ژاپنی که بیشتر با عطرهایش شناخته می‌شود به شکل “ایسه می یاکه” تلفظ می‌شود.   JEAN PAUL GAULTIER: zjawn paul GOH-tee-ay نام طرح و موسس این برند فرانسوی به شکل “ژان پل گو تی یه” تلفظ می‌شود.   LANVIN: lahn-VAHN اگرچه نام این برند بیشتر به شکل “لنوین” شناخته شده است اما تلفظ صحیح آن “لن وان” است.   LOEWE: LOH-weh-vay این برند اسپانیایی که نام موسس آن آلمانی است تلفظ پیچیده‌ای دارد و به شکل “لو ئه وه” تلفظ می‌شود.   LOUIS VUITTON: loo-EE VWEE-tahn نام این برند لاکچری فرانسوی به شکل “لویی وی تان” تلفظ می‌شود.   MARCHESA: mar-KAY-zah تلفظ صحیح نام این برند آمریکایی “مارکیزا” است.   MONIQUE LHUILLIER: monique le-HOO-lee-ay نام این برند و طراح لباس آمریکایی به شکل “مونیک لئولیه” تلفظ می‌شود.ALTUZARRA: ahl-too-ZAH-rah جوزف آلتوزارا موسس و طراح برند آلتوزارا ملیتی فرانسوی دارد و نام برند او تقریبا همان طور که نوشته می‌شود تلفظ می‌شود.   ANNA SUI: anna swee والدین آنا سویی جزو چینیان مهاجری بوده‌اند که در قرن بیستم به آمریکا مهاجرت کرده‌اند بنابراین نام وی با اصالت چینی آن یعنی “سویی” تلفظ می‌شود.   BADGLEY MISHKA: BADGE-lee MEESH-kah جیمز میشکا و مارک بگلی موسسان آمریکایی برند بجلی میشکا هستند و نام این برند تقریبا به همان شکل که نوشته می‌شود تلفظ هم می‌شود.   BALENCIAGA: bah-len-see-AH-gah خوشبختانه بیشتر نام‌های اسپانیایی همان طور که نوشته می‌شوند خوانده هم می‌شوند و این امر در مورد برند بالنسیاگا هم صادق است.   BALMAIN: BAHL-mahn نام این برند فرانسوی طبق اصول و قواعد فرانسوی به شکل “بالمن” تلفظ می‌شود و هرگونه تلفظ آن به صورت بالمین و … نادرست است.   BOTTEGA VENETA: boh-TEH-gah VEHN-eh-tah تلفظ صحیح نام برند ایتالیایی بوتگا ونتا به صورت “بو ته گا ونه تا” است.   BVLGARI: BOOL-gah-ree این برند لاکچری نام عجیبی دارد اما تلفظ آن ساده است و به صورت ” بول گاری” خوانده می‌شود.   CHRISTIAN LOUBOUTIN: christian loo-boo-TAHN نام این برند فرانسوی طبق قواعد تلفظ نام‌های فرانسوی به شکل کریستین لوبوتان تلفظ می‌شود.   COMME DES GARCONS: cohm dey gar-SOHN اگرچه این برند یک موسس ژاپنی دارد اما نام آن از زبان فرانسه انتخاب شده و به صورت “کوم ده گارسون” تلفظ می‌شود یعنی مانند پسران.   GIVENCHY: zjee-vohn-SHEE نام این برند فرانسوی با شکل نوشته شده آن تفاوت زیادی دارد و به شکل “ژی وان شی” تلفظ می‌شود.

MOSCHINO: mohs-KEE-noh تلفظ صحیح نام این برند ایتالیایی به شکل “موسکینو” است و هرگونه تلفظ به شکل موسچینو و ماسکینو نادرست است.   OLIVIER THEYSKENS: oh-LIV-ee-ay TEHS-kenz نام این طرح و برند بلژیکی به شکل “اولیویه تسکینز” تلفظ می‌شود.   PROENZA SCHOULER: pro-EHN-za SKOOL-er نام این برند که ترکیب نام خانوادگی مادران طراحان آن است “پروئنزا اسکولر” تلفظ می‌شود.   ROCHAS: roh-SHAHS تلفظ صحیح نام این برند “روشاز” است.   RODARTE: roh-DAR-tay تلفظ صحیح نام این برند “رو دار ته” است.   SAINT LAURENT: san loh-rahn نام این برند لاکچری فرانسوی به شکل “سن لوران” تلفظ می‌شود.   SCHIAPARELLI: sky-ah-puh-rehl-ee نام صحیح این برند ایتالیایی “اسکیاپارللی” است.   THIERRY MUGLER: teer-EE muh-glur نام این برند عطر لاکچری به شکل “تی یری موگلر” تلفظ می‌شود.   VERSACE: vair-SAH-chey تلفظ صحیح نام این برند لاکچری ایتالیایی “ور ساچی” است.  

منبع: WhoWhatWear (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

نوشته شده در: مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *